Yhteystiedot

Toimisto

Postiosoite

Kirkon Ulkomaanapu / Changemaker
PL 210, 00131 Helsinki

Käyntiosoite

Eteläranta 8
00130 Helsinki

Sähköposti

toimisto@changemaker.fi

Tiimi

Puheenjohtaja

Matias Uusisilta

puheenjohtaja@changemaker.fi

Varapuheenjohtaja

Anni Valden

anni.valden@changemaker.fi

Sini

Vaikuttamistoiminnan vastaava

Sini Savolainen

sini.savolainen@changemaker.fi

Tapahtumavastaava

Jaana Rissanen

jaana.rissanen@changemaker.fi

Tiedotusvastaava

Noora Mattila

noora.mattila@changemaker.fi

Jäsenvastaava

Hanna Ylikangas

hanna.ylikangas@changemaker.fi

Työntekijät

Jonas

Changemaker-koordinaattori

Jonas Birstöm

jonas.bistrom@kirkonulkomaanapu.fi

050 342 3799

• Vaikuttamistoiminta ja kampanjat
• Globalisti-lehden tuki
• Viestintä

Sini

Changemaker-koordinaattori

Sini Tyvi

sini.tyvi@kirkonulkomaanapu.fi

050 441 8820

• Tapahtumat ja koulutus
• Hallinto ja laskutusasiat
• Seurakuntayhteydet
Elina

Projektikoordinaattori

Elina Mäkilä

elina.makila@kirkonulkomaanapu.fi

040 182 4073

• Omin sanoin - Nuorten turvapaikanhakijoiden videoita
-hanke

Globalisti

Päätoimittaja

Saara-Maria Pulkkinen

paatoimittaja@changemaker.fi

Toimitussihteeri

Iida Silfverhuth

toimitussihteeri@changemaker.fi

Teemaryhmät

Rauha

Yhteyshenkilö

Aino Tiitta

aino.tiitta@changemaker.fi

Rauharyhmässä perehdytään erilaisiin rauhaan ja konflikteihin liittyviin teemoihin. Tule tutustumaan teemoihin ja ideoimaan, miten niihin voisi vaikuttaa!

Liity rauharyhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Liity rauharyhmän Facebook-ryhmään (avautuu uuteen ikkunaan).

Talous

Yhteyshenkilö

Johanna Kesti

johanna.kesti@changemaker.fi

Talousryhmässä perehdytään maailmantalouden epäoikeudenmukaisuuteen. Tervetuloa mukaan!

Liity talousryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Liity talousryhmän Facebook-ryhmään (avautuu uuteen ikkunaan).

Ympäristö

Yhteyshenkilö

Jaro Karkinen

jaro.karkinen@changemaker.fi

Ympäristöryhmässä perehdytään ympäristöön ja kestävään kehitykseen liittyviin teemoihin. Tervetuloa mukaan!

Liity ympäristöryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Liity ympäristöryhmän Facebok-ryhmään (avautuu uuteen ikkunaan).

Paikallisryhmät

Espoo

Espoon paikallisryhmä toimii Espoonlahden seurakunnan yhteydessä.

Liity Espoon ryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Haapavesi

Yhteyshenkilö

Jonna Heikkilä

heikkila.jonna@outlook.com

Iisalmi

Yhteyshenkilö

Senni Martikainen

senni.martikainen@hotmail.com

Joensuu

Yhteyshenkilö

Noora Mattila

noora.mattila@changemaker.fi

Jyväskylä

Yhteyshenkilö

Riikka Rautiainen

riikka.r@hotmail.fi

Ryhmä kokoontuu joka toinen viikko ja tiedottaa toiminnastaan aktiivisesti sähköpostitse. Liity Jyväskylän ryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Kajaani

Liity Kajaanin ryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Kuopio

Yhteyshenkilö

Patrick Ahlstrand

destave@hotmail.com

0503673922

Liity Kuopion ryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Porvoo / Borgå

Liity Porvoon ryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Tampere

Yhteyshenkilö

Anni Valden

anni.valden@gmail.com

Vaasa

Liity Vaasan ryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Ylöjärvi

Yhteyshenkilö

Iida Uronen

iidasofiauronen@gmail.com