Yhteystiedot

Toimisto

Postiosoite

Kirkon Ulkomaanapu / Changemaker
PL 210, 00131 Helsinki

Käyntiosoite

Eteläranta 8
00130 Helsinki

Sähköposti

toimisto@changemaker.fi

Tiimi

Puheenjohtaja

Matias Uusisilta

puheenjohtaja@changemaker.fi

Varapuheenjohtaja

Anni Valden

anni.valden@changemaker.fi

Sini

Vaikuttamistoiminnan vastaava

Sini Savolainen

sini.savolainen@changemaker.fi

Tapahtumavastaava

Jaana Rissanen

jaana.rissanen@changemaker.fi

Tiedotusvastaava

Noora Mattila

noora.mattila@changemaker.fi

Jäsenvastaava

Hanna Ylikangas

hanna.ylikangas@changemaker.fi

Työntekijät

Jonas

Changemaker-koordinaattori

Jonas Biström

jonas.bistrom@kirkonulkomaanapu.fi

050 342 3799

• Vaikuttamistoiminta ja kampanjat
• Globalisti-lehden tuki
• Viestintä

Sini

Changemaker-koordinaattori

Sini Tyvi

sini.tyvi@kirkonulkomaanapu.fi

050 441 8820

• Tapahtumat ja koulutus
• Hallinto ja laskutusasiat
• Seurakuntayhteydet
Elina

Projektikoordinaattori

Elina Mäkilä

elina.makila@kirkonulkomaanapu.fi

040 182 4073

• Omin sanoin - Nuorten turvapaikanhakijoiden videoita
-hanke

Globalisti

Päätoimittaja

Saara-Maria Pulkkinen

paatoimittaja@changemaker.fi

Toimitussihteeri

Iida Silfverhuth

toimitussihteeri@changemaker.fi

Teemaryhmät

Rauha

Yhteyshenkilö

Matias Uusisilta

matias.uusisilta@changemaker.fi

Rauharyhmässä perehdytään erilaisiin rauhaan ja konflikteihin liittyviin teemoihin. Tule tutustumaan teemoihin ja ideoimaan, miten niihin voisi vaikuttaa!

Liity rauharyhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Liity rauharyhmän Facebook-ryhmään (avautuu uuteen ikkunaan).

Talous

Yhteyshenkilö

Jessica Salmivuori

jessica.salmivuori@changemaker.fi

Talousryhmässä perehdytään maailmantalouden epäoikeudenmukaisuuteen. Tervetuloa mukaan!

Liity talousryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Liity talousryhmän Facebook-ryhmään (avautuu uuteen ikkunaan).

Ympäristö

Yhteyshenkilö

Jaro Karkinen

jaro.karkinen@changemaker.fi

Ympäristöryhmässä perehdytään ympäristöön ja kestävään kehitykseen liittyviin teemoihin. Tervetuloa mukaan!

Liity ympäristöryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Liity ympäristöryhmän Facebok-ryhmään (avautuu uuteen ikkunaan).

Paikallisryhmät

Espoo

Yhteyshenkilö

Julia Manni

j.a.j.manni@gmail.com

Espoon paikallisryhmä toimii Espoonlahden seurakunnan yhteydessä. Ryhmä kokoontuu syksyllä 2017 joka toinen torstai 14.9. alkaen. Lisätietoja toiminnasta saa Julia Mannilta.

Liity Espoon ryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Haapavesi

Yhteyshenkilö

Tiia Heikkinen

heikkinen.tiia@hotmail.fi

Helsinki

Yhteyshenkilö

Patrick Ahlstrand

patrick.ahlstrand@gmail.com

Iisalmi

Yhteyshenkilö

Senni Martikainen

senni.martikainen@hotmail.com

Joensuu

Yhteyshenkilö

Noora Mattila

noora.mattila@changemaker.fi

Jyväskylä

Yhteyshenkilö

Riikka Rautiainen

riikka.r@hotmail.fi

Ryhmä kokoontuu joka toinen viikko ja tiedottaa toiminnastaan aktiivisesti sähköpostitse. Liity Jyväskylän ryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Kajaani

Liity Kajaanin ryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Kuopio

Liity Kuopion ryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Tampere

Yhteyshenkilö

Anni Valden

anni.valden@gmail.com

Ylöjärvi

Yhteyshenkilö

Peppi Vuorinen

0442397895