Yhteystiedot

Toimisto

Postiosoite

Kirkon Ulkomaanapu / Changemaker
PL 210, 00131 Helsinki

Käyntiosoite

Eteläranta 8
00130 Helsinki

Sähköposti

toimisto@changemaker.fi

Tiimi

Pirjo Mäkelä

Puheenjohtaja

Pirjo Mäkelä

puheenjohtaja@changemaker.fi

Lauri Heikkinen

Varapuheenjohtaja

Lauri Heikkinen

lauri.heikkinen@changemaker.fi

Viestintävastaava

Aino Vihonen

aino.vihonen@changemaker.fi

Liselle Härm

Tapahtumavastaava

Liselle Härm

liselle.harm@changemaker.fi

Aino Saukkokoski

Koulutusvastaava

Aino Saukkokoski

aino.saukkokoski@changemaker.fi

Vaikuttamistoiminnan vastaava

Mirka Utukka

mirka.utukka@changemaker.fi

Kansainvälisten asioiden vastaava

Roduan Ginde

roduan.ginde@changemaker.fi

Työntekijät

Changemaker-koordinaattori

Helmi Saksholm

helmi.saksholm@kua.fi

050 441 8820

• Tapahtumat ja kouluttaminen
• Hallinto
• Yhteydet seurakuntiin ja kirkon kasvatustyöhön

Changemaker-koordinaattori

Matias Uusisilta

matias.uusisilta@kua.fi

050 342 3799

• Kampanjat
• Globalisti-lehden tuki
• Viestintä

Globalisti

Terhi Raikas

Päätoimittaja

Terhi Raikas

paatoimittaja@changemaker.fi

Toimitussihteeri

Bijan Rezai Jahromi

toimitussihteeri@changemaker.fi

Paikallisryhmät

Espoo

Yhteyshenkilö

Liselle Härm

liselle.harm@changemaker.fi

Espoon paikallisryhmä toimii Espoonlahden seurakunnan yhteydessä. Tapaamiset osoitteessa Soukantie 13, 02360 Espoo.

Liity Espoon ryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Ryhmä viestii aktiivisesti myös omassa Whatsapp-ryhmässä. Lisätietoja toiminnasta Aino Saukkokoskelta.

Joensuu

Yhteyshenkilö

Odeya Toivanen

odeya.toivanen@gmail.com

Liity Joensuun ryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Jyväskylä

Yhteyshenkilö

Pyry Mikkonen

pyry.mikkonen@changemaker.fi

Liity Jyväskylän ryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Turku

Yhteyshenkilö

Joanna Slama

joanna.slama@changemaker.fi

Liity Turun ryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).

Oulu

Yhteyshenkilö

Inka Nieminen

inka.nieminen@changemaker.fi

Liity Oulun ryhmän sähköpostilistalle (avautuu uuteen ikkunaan).